2/2013
Tradiční únorový vandr

vložil: Ježek, Zdeněk a kolektiv
vloženo: 28.02.2013

Tradiční únorová akce
8.-10.2.2013

Stanovit přesně historii této akce není zcela jednoduché. V průběhu let se změnilo téměř vše. Místo srazu, trasa pochodu i její cíl. Měnili se i účastníci, ale ti skalní zůstali. Kdy přesně se z toho stala tradiční a velmi oblíbená oslava narozenin ještě oblíbenějších kamarádů Johna a Vokyho není vlastně důležité. Podstatné je, že akce se letos zúčastnili zase fajn lidičky a nuda po celý víkend rozhodně nebyla.

Pátek
Vše začalo v restauraci U Kamenného stolu v Tisu u Blatna. Společně s Vokym dorážím autobusem z Kralovic, a když se k nám v Žihli ani v Blatně nikdo nepřidal, sedíme v lokále sami s paní hostinskou, jejím mužem a několika místními. S postupem času však doráží další kamarádi a kamarádky a naše řady se tak početně rozrůstají. Jak nás přibývá, místní mizí. Jsme ale obsluhou v restauraci ubezpečeni, že to s námi nemá nic společného. Když k údivu všech dorazí i Olda, je nás osm. Ještěrka, Ježek TP, Řezník, Pumpa, Olda, Ježek, a dva oslavenci John s Vokym. Ti dostávají od „severské sekce“ krásný uzeninový „dort“ a další věcné dary. Večer se rozjíždí. Kytary, zpěv, něco k jídlu, něco k pití … John si své narozky užívá. Maličkej totiž dorazí až zítra a tak je ON hlavním kytaristou a bavičem večera. Musím uznat, že se mu vše dokonale daří. Dostává do varu i jindy konzervativní Ještěrku. Ta tančí, křepčí a žadoní o další a další písně: „Johne, ještě tu o tom jak máš holku v pytlíku“ (pozn. autora: „Ráno bylo stejný“ Nezmaři … a tý holce v sáčku řek´: Dobrýtro, miláčku …) Sotva jsme se dosmáli, Ještěrka žadoní znovu: „Johne, Johne a taky tu o tom jak mi sobi vylížou pekáč.“ (pozn.: „Bílá Bonanza“ Kapitán Kid … potom zahvízdáme na soby, ať nám vylízají nádobí). Večer a noc se prostě vydařily bezvadně. I letos nechává paní hostinská některé zimomřivé spát na vymrzlém sále. Voky, John a já jdeme spát do lesa. Krásně sněží a teplota je někde kolem -5°C. Prostě pohodička.

Sobota
Ráno se vracíme do hospůdky. Dáváme si polívčičku a chystáme se na výšlap zasněženou krajinou. Olda zůstává v hospodě a jako již tradičně se vrací do Prahy. V Blatně na nás čeká další parta kamarádů, kteří včera nemohli dorazit. Maličkej, Boniek, Lobo a Huhla stojí na terase Bílého domu. Do restaurace nás nepouští neb tam mají svatební hostinu. V Blatně se loučíme s Ježkem TP, Ještěrkou a Pumpou. Ti se vrací do Tisu a jedou domů. Vlakem se přesouváme na zastávku Kosobody. Je nás „opět“ osm. Po krátkém odpočinku stoupáme lesem do vsi. Je to dřina, ale člověk se musí trochu zničit, aby si zasloužil odpočinek. Z Kosobod jdeme kolem rybníka Plaviště směrem na Drahouš. V lese se naše parta dělí na skupiny „A“ a „B“. Huhla s Maličkým jdou k loveckému zámečku Svatý Hubert a zbytek co nejkratší cestou do Drahouše. Ještě v této závěrečné fázi se za samotou Pláveč opět dělíme na skupiny „C“ a „D“.
V hostinci Na Drahouši je teplo a útulno. K večeru ještě doráží Bača, Arny, Arnošt a Řechtačka. Opět zní kytary, zpěv, cinkot skleni. Hostinská Alenka nám vaří výbornou zelňačku. Dojde i na vyprávění vtipů a na scénky. Po letech uvádíme s Maličkým reprízu „Plachého vlka“ a Arny s Řechtačkou předvádí eroticky podbarvenou veselohru „Brdy“.
Spát jdeme do lesa na mlýn. Lehce sněží.

Neděle
A je tu konec víkendu … Balíme, snídáme a nakonec se loučíme. Já s Vokym zůstávám trochu déle v lese, neboť jedeme vlakem přes Rakovník. Ostatní jedou přes Blatno.
Akce se velmi zdařila a již se těším na další ročník.

Ahoj Ježek

Místo srazu
Mají nové vchodové dveře
Některé cedulky prostě neplatí
pan hostinský
Přípitek oslavencům
věcné dary - něco k jídlu
a dortík
Ježek TP - autorka dortíku
John hledá zpěvník
už ho našel a nepustil z ruky
Právě se dozvěděl, že Maličkej přijede až zítra
Taky si brnknem
dokonce i Řezník si zahrál
'Sem Ti řek, že na to koště hrát nebudeš!'
John to rozjíždí
a Ještěrka se přidává
i Voky se přidává
a je tu kulturní vložka
doleva
k sobě
kroužky a opakovat ...
Jo, to se mi to daří
Pro ty, kdo tvrdí, že John umí jen jeden akordr ...
není to pravda .. podařilo se nám nafotit dva ...
'Kdypak už asi půjdou spát?'
Nedělní ráno v lese, ale to předbíháme ...
Ježkův pelíšek
Vokyho pelišek
Ježkův pelíšek po ránu
a čipak je tohle pelíšek po ránu?
aha, Vokyho pelíšek to je
a kdo to hajá tady?
...
Johnův pelíšek
Před cestou to chce řádnou poradu
asi psík mývalovitý ...
Blatno
Setkání s kamarády
Kosobody hlavní nádraží
Lobův obal na mobil
Doplnění paliva
Príma stezka
Je třeba orazit
Kosobody centrální náměstí
naše pozadí z blízka
a z dálky
Malé politické zastaveníčko
Chce se někdo vykoupat
konečně na Drahouši
Jo, zelňačka ...
Jdeme spát
Řezníku, tady si lehnem
Ne, tady si lehnu jenom já
Lobáku, musíš jinam, sem se nevejdeš
Zdendo, můžu teda lehnout tady?
Lobáku, kdo dřív rozbalí, tak tu bude ...
Lobo, musíš jinam
Voky, mohl bych k Tobě
Nemohl
a co k Tobě, Johne?
Víš, kamaráde, ...
nevím, nevím ...
jestli se sem vejdeš
nevejdeš ...
a víte co ... mi můžete
Pojď můj nejlepší kamaráde ... ustelem si jinde
třeba tady
Nedělní ráno
Tak to je pecka