5/2012
Brdská pohodička

vložil: Ježek
vloženo: 21.05.2012

Brdská pohodička

Pro velký úspěch dubnové akce jsme třetí květnový víkend opět vyrazili na jižní Brdy. Jelikož se nám po navigační chybě nepodařilo v dubnu navštívit všechna naplánovaná místa, rozhodli jsme se dokončit původně plánovaný okruh.
V pátek jsem naložil Vokyho v Kralovicích a Zdeňka s Maličkým v Kaznějově. Při cestě přes Plzeň jsme ještě stihli pozdravit z jedoucího vozidla Zálesáka s partou. Zjevně razili na víkend také do lesů. Cíl naší páteční cesty byl jasný – Teslíny a nově otevřená občerstvovna. Místní nás vřele uvítali a pak už bylo vše při starém. Kytary, zpěv, jídlo a pití. Spát jsme šli k potoku kousek za vsí. Jaké bylo naše překvapení, když: „...jen kámen a písek místo vody, co měla tam týct ...“ Nu což, na pití jsme trochu vody měli, a k uhašení ohně jsem vyhloubil díru, do které se do rána nějaká stáhla. Nebe bylo plné hvězd, oheň hořel v mžiku a tak jsme ještě dali pár písní.
V sobotu vstávám za kuropění. Obloha je modrá a vypadá to na krásný slunečný den. Postupně vstávají ostatní, vaříme si snídani, klábosíme. Po jídle vyrážíme směr vysílač Na Burku. Cestou nás Maličkej nutí do rumu, protože ho nechce tahat celý den. Takže postupujeme rozvážně a při častých zastávkách, lok po loku ubývá hnědavého moku. Z Burku jdeme na skály Nad Maráskem. Výhledy sice trochu kazí opar v dáli, takže Alpy není vidět, ale stejně je tam nádherně. Pak pokračujeme směr Míšov. U Dívčí studánky doplňujeme vodu. Při minulé návštěvě se mi zdála trochu zelená, ale nyní to vypadá dobře. Zbývá už jen pár kroků k potoku Bradava a pak mírné stoupání do Míšova. Zde se stavujeme na malé občerstvení v kiosku. Mají tu hodně napilno. Motorkáři, kolaři a mnoho dalších lidiček. Co chvíli se z ampliónu ozve: „Dvakrát krkovice, jednou prsa, tři klobásy ...“ Původní plán, že půjdeme k Padrťským rybníkům bere za své. Jde se do Teslín na hokej. Naši hrají se Slováky o finále. Je však ještě brzo, tak v lese za Míšovem, vaříme se Zdeňkem něco na zub. Maličkej využívá pauzu ke spánku. Pak nás čeká stoupání přes louky do Teslín. Paní hospodská odjela sice do Chorvatska (či kam) na dovolenou, ale Josef (manžel) ji velmi ochotně zastoupil. Sotva dosedáme, už je na stole pekáč s kaprem, hrnec polévky s knedlíčky a aby toho nebylo málo, ženská část osazenstva je vyslána s pětadvacetikilovým pytlem brambor do kuchyně. „Měli jsme polívku, kapra a teď budeme smažit bramboráky. To se nám to hoduje, když nám lidi pučujou“, parafrázoval hospodský repliku feldkuráta Katze z filmu Dobrý voják Švejk. Hokej stál za prd. Slováci nás roznesli na Satanových (Šatanových) kopytech, Ze žalu měníme plán a zůstáváme v hospodě. Maličkej jsa dle svých slov navíc ještě poražen lupulinem, bere kytaru a hraje tklivé písně. Spát jdeme opět na stejné místo.
Noc je hvězdnatá a ráno slunečné. Prostě počasí jako malované. Domů nespěcháme. Vaříme snídani a vychutnáváme si tu nedělní pohodičku. Ještě jedno zastavení v hospodě pro auto a nějaký ten pamlsek, no a víkend je u konce.
Brdy jsou nádherné a velké. Takže máme důvod se sem znovu vrátit.

Ahoj Ježek

Naše oblíbená 'osada'
Maličkej je ještě trochu vyvalenej, ale to se poddá
a papáme ...
a je dopapáno ...
hajdy na kutě
Maličkýho pelíšek
sám Velký Maličký
á, sorry, tohle je sám ....
Zdeněk
Póza pro paparazzi
Voky se nám trochu vychýlil ...
už se srovnal
ráno je nádherné
moje maličkost (Ježek)
raní kuchtění
tady tekl potok - ještě před měsícem
tady také
je třeba hrabat a nějaká ta voda se najde
uhašeno ... teda doufáme
první pauza
první hlt
pohoda, zatím, za chvíli močál
pohled zpět směr vrch Praha s radarem (meteorologickým)
je třeba vše dokumentovat
pohled směr Číčov
Ježek před Prahou a druhým hltem
druhý hlt
moc se Voky nesměj
a hltej
no comment
cesta k Burku
vysílač, (to vysoké vzadu) to menší vpředu je Maličkej
zase pauza
Nad Maráskem
celá skupina pohromadě
to mi hlava nebere
Kde že jsou ty Alpy?
Tam někde ...
voda s 'mírně' projímavým účinkem
Bradava
luka pod Míšovem
Kiosek Míšov
To měl smůlu, dobře tu vaří
My si ale uvaříme sami
výměna je nutná
jó, v čistejch spoďárách se to spí
kapříci
'Teď budou smažit bramboráky.To se nám to hoduje ... '
Zátiší s lampičkou a bramboráky
Lupulin vyhrál, Maličkej zahrál
Nedělní ráno
Není kam spěchat
taky si myslím
Zdenda Kristus