8/1988
Epedice Johana - tramská oslava 20. výročí okupace

vložil: Evžen
vloženo: 02.01.2012

To jsme se takhle sešli na nádraží 19. srpna 1988 na vandr, který organizoval přítel Jebavej. Už to, že přišel v rudém tričku, na kterém měl z obou stran nastříkanýho obrovskýho Lenina nás mělo varovat. Nemluvě o spoustě odznalů s Leninama na hrudi. Cíl vandru byl naprosto stylový - Milovice. Přespali jsme na fotbalovém hřišti v Lysé nad Labem a ráno vyrazili lokálkou do Milovic.
Hned po příjezdu jsme byli zajati hlídkou VB, nicméně po cca půl hodině nás pustili s tím, že máme okamžitě opustit tuto útulnou obec. Procházeli jsme se mezi Rusy a vše bylo poměrně idylické, až do okamžiku, kdy se Jebavej seznámil se dvěma vojákama a s tím, že mu seženou ruský maskáče s nimi dírou vlezl do kasáren. Pak už pouze dlouhé výslechy na policejní stanice, vybalování báglů, svlákání do trenýrek.. A nakonec naložení do policejních aut a odvoz z Milovic. S doporučením: hlavně se vyhýbejte velkým městům.
I vydali jsme se do Prahy.
Oslavy dvacetiletého výročí okupace na václaváku probíhaly pěkně - bohužel už bez Janeby, kterého nám zatkli už v metru. Občanky nám kontrolovali co padesát metrů.
Vandr pak pokračoval mnoha výslechy v Plzni ještě po pár měsících, ale to je už jiný příběh..

Zátiší se sovětskými soldáty
Kopr ukazující pokutové bloky